Facebook

Architektura wnętrz

24.09.2011Museumotel

Museumotel
Tagi: architektura wnętrz, design, motel, wnetrza

Tym razem postanowiliśmy zaproponować odrobinę klasyki. Projekt nosi nazwę Museumotel i został stworzony przez Pascala Hausermanna w latach 60. ubiegłego wieku. Znajduje się we Francji.

Jak pokazują załączone fotografie projekt wyróżnia się dużą dozą oryginalności, organicznymi kształtami poszczególnych budynków oraz śmiałym, awangardowym podejściem do przestrzeni. Warto poświęcić trochę miejsca na historię tego budynku. Powstał on w latach 60. jako Motel de L’Eau Vive i przez około 15 lat prosperował przyciągając wielu gości.

W latach 80. właściciel zmuszony był jednak go sprzedać, wskutek czego motel odszedł w zapomnienie i zaczął niszczeć. W 2003 roku hotel będący w rękach prywatnych dzięki działaniom gminy został otwarty dla zwiedzających i przemianowany na Museumotel.

Dzięki temu można podziwiać zaskakującą architekturę budynków, a także równie efektowne i awangardowe wnętrza. Choć szkoda, że już nie można zostać na noc w tak ciekawym miejscu, to na pocieszenie pozostaje możliwość podziwiania prawdziwe wizjonerskiego dzieła Pascala Hausermanna.

Via archdaily.com

Autor: tomek

OcenaGaleria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się