Facebook

Architektura wnętrz

25.09.2011Szklany dom na pustkowiu

Szklany dom na pustkowiu
Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Wraz z tym projektem przenosimy się do Oregonu w Stanach Zjednoczonych. Ogromne otwarte przestrzenie, dzika przyroda, rysujące się w oddali szczyty górskie i samotny dom autorstwa studia Olson Kundig Architects.

Dom ukończono w 2007 roku jest prawdziwą perłą krajobrazu, która przyciąga wzrok. Najciekawsze jest to, że tuż obok domu znajduje się duża stodoła, która jednoznacznie sugeruje, że mamy do czynienia z farmą.

Przechodząc do projektu, imponuje w nim zwłaszcza śmiałe użycie szklanych ścian – ze wszech miar nietypowe w takich okolicznościach – oraz wznoszący się lekko spiczasty jednospadowy dach.

W środku budynek zaprasza nas wysublimowaną i wysmakowaną atmosferą stworzoną poprzez użycie dużej ilości kamienia, marmuru i stali. Charakter wnętrza jest nowocześnie surowy. Na plan pierwszy wysuwa się salon z efektownym, centralnie zlokalizowanym kominkiem. Podsumowując, dzieło Olson Kundig Architects wyróżnia się nie tylko kształtem budynku, ale także aranżacją wnętrza, która świadczy o wielkim wyczuciu i smaku twórców.

Via homedsgn.com

Autor: tomek

OcenaGaleria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się